Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov London beynəlxalq kitab sərgisində iştirak edir
15-04-2015
Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov aprel ayının 14-dən 17-dək keçirilən London beynəlxalq kitab sərgisində iştirak edir.
Sərgidə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin, Heydər Əliyev Fondunun, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Yanında Tərcümə Mərkəzinin və nəşriyyatların Azərbaycan haqqında zəngin informasiyaları əks etdirən nəşrləri nümayiş olunur, videoçarxlar göstərilir.
Sərgidə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin Kitab dövriyyəsi və nəşriyyatlar ilə iş şöbəsinin baş məsləhətçisi Aslan Cəfərov, Tərcümə Mərkəzinin direktoru Afaq Məsud və iştirak edirlər.

The director of Azerbaijan National Library, professor Karim Tahirov is taking part in International Book Exhibition in London
15-04-2015
The director of Azerbaijan National Library, professor Karim Tahirov is taking part in International Book Exhibition in London from April 14 till 17.
Editions and video clips reflecting plenty of information about Azerbaijan of Culture and Tourism Ministry, Heyder Aliyev Foundation, Translation Center at the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan and Publishing Houses is being shown at the exhibition.
General adviser of the department of circulation of books and publishing houses of Culture and Tourism Ministry Aslan Jafarov, the director of Translation Center Afaq Mesud is also participating at the exhibition.