Bakı Dövlət Universitetinin İnformasiya və sənəd menecmenti fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti Milli Kitabxanada kitabşünas alim Knyaz Aslanın 65 illik yubileyinə həsr olunmuş kitab sərgisini ziyarət ediblər
24 dekabr 2025-ci il tarixində Bakı Dövlət Universitetinin İnformasiya və sənəd menecmenti fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti görkəmli kitabşünas alim-pedaqoq, şair-publisist Knyaz Aslanın anadan olmasının 65 illik yubileyi münasibətilə “Şair - publisist, kitabşünas alim Knyaz Aslan - 65” adlı virtual və “Kitabşünas alim Knyaz Aslan - 65” mövzusunda açılan ənənəvi kitab sərgisi ilə tanış olmaq üçün Milli Kitabxanada olublar.
Milli Kitabxananın direktor müavini Ədibə İsmayılova, İnformasiya və sənəd menecmenti fakültəsinin dekan müavini Zahidə Rzayeva, kafedra müdiri, dosent Elçin Əhmədov, kafedra müdiri, dosent Sevda Xələfova, fakültənin digər əməkdaşları və tələbələr alimin yaradıcılıq fəaliyyəti haqqında danışıb, öz ürək sözlərini söyləyiblər.
Sərgilərdə nümayış olunan resurslar - yaradıcı şəxsiyyət, gözəl şair, istedadlı alim, peşəkar jurnalist Knyaz Aslanın Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə layiq görüldüyü mükafatlar, çоxşaxəli yaradıcılığı - monoqrafiyaları, dərslik və dərs vəsaitləri, şeirləri dövri mətbuat səhifələrində çıxan çoxsaylı elmi-nəzəri, ədəbi-publisistik məqalələri, ön sözün müəllifi, layihə rəhbəri, tərtibçi, rəyçi və redaktoru olduğu kitablar, təsisçisi və baş redaktoru olduğu “Kitabşünaslıq və redaktor sənəti” jurnalının nömrələri tələbələrin marağına səbəb olub.
Kitabşünas alim Knyaz Aslan Milli Kitabxananın kollektivinə təqdim olunan sərgilər üçün öz minnətdarlığını bildirib.

Преподаватели и студенты факультета информационного и документального менеджмента Бакинского государственного университета посетили книжную выставку, посвящённую 65-летию библиографа и учёного Князя Аслана, в Национальной библиотеке
24-12-2025
Преподаватели и студенты факультета информационного и документального менеджмента Бакинского государственного университета посетили книжную выставку, посвящённую 65-летию библиографа и учёного Князя Аслана.
24 декабря 2025 года преподаватели и студенты факультета информационного и документального менеджмента БГУ побывали в Национальной Библиотеке, чтобы ознакомиться с виртуальной выставкой «Поэт-публицист, библиограф Князь Аслан – 65» и традиционной выставкой «Библиограф Князь Аслан – 65», организованными в честь 65-летнего юбилея выдающегося библиографа, ученого-педагога, поэта и публициста Князя Аслана.
Заместитель директора Национальной Библиотеки Адиба Исмаилова, заместитель декана факультета информационного и документального менеджмента Захида Рзаева, заведующие кафедрами, доценты Эльчин Ахмедов и Севда Халафова, а также другие сотрудники факультета и студенты рассказывали о творческой деятельности ученого и делились своими впечатлениями.
На выставках были представлены ресурсы, вызывавшие интерес у студентов: награды Князя Аслана за заслуги в развитии образования и науки в Азербайджане, его многогранное творчество — монографии, учебники и учебные пособия, стихи, многочисленные научно-теоретические и литературно-публицистические статьи, книги, для которых он является автором предисловий, руководителем проектов, составителем, рецензентом и редактором, а также номера журнала «Библиография и редакторское искусство», основанного и возглавляемого им.
Библиограф Князь Аслан выразил благодарность коллективу Национальной Библиотеки за подготовленные выставки.