Milli Kitabxanada işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün kitab toplama kampaniyası davam edir
27-01-2021
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi kitab toplama kampaniyasına gənc şair Sevindik Nəsiboğlu da qoşulub.
Sevindik Nəsiboğlu bu məqsədilə müəllifi olduğu kitablardan 40 nüsxə Milli Kitabxanaya təqdim edərək işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fonduna bağışlamış və bütün kitabsevərləri bu layihədə iştiraka səsləmişdir.

The National Library continues a book donation campaign for the libraries in the liberated areas
Young poet Sevindik Nasiboglu also joined the book donation campaign jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Library in connection with the restoration of the book collections of the libraries operating until the early 1990s in our territories which were liberated from the Armenian occupation as a result of the 44-day war by the victorious Azerbaijani army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-chief Ilham Aliyev.
Sevindik Nasiboglu presented 40 copies of his books to the National Library, in order to donate them to the libraries in the liberated regions and invited all book lovers to take part in this project.