Milli Kitabxanada işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün kitab toplama kampaniyası davam edir
27-01-2021
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi kitab toplama kampaniyasına gənc şair Sevindik Nəsiboğlu da qoşulub.
Sevindik Nəsiboğlu bu məqsədilə müəllifi olduğu kitablardan 40 nüsxə Milli Kitabxanaya təqdim edərək işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fonduna bağışlamış və bütün kitabsevərləri bu layihədə iştiraka səsləmişdir.

В Национальной Библиотеке продолжается кампания по сбору книг для фонда библиотек в освобожденных от оккупации регионах
27-01-2021
Молодой поэт Севиндик Насибоглы также присоединился к кампании по сбору книг, организованной Министерством Культуры Азербайджанской Республики и Национальной Библиотекой в ​​связи с восстановлением книжных фондов библиотек, действующих  до начала 1990-х на наших территориях, освобожденных от армянской оккупации в результате 44-дневной войны победоносной азербайджанской армией под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева.
Севиндик Насибоглы представил Национальной Библиотеке 40 экземпляров своих книг, чтобы передать их в фонд библиотек освобожденных регионов и также призвал всех любителей книг принять участие в этом проекте.