M. F. Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru professor Kərim Tahirov “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı ilə təltif edilib
07-05-2024
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 2024-cü il 2 fevral tarixli 4289 nömrəli Sərəncamı ilə M. F. Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru professor Kərim Tahirov “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı ilə təltif edilib.
Mayın 7-də Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində mədəniyyət və incəsənət xadimlərinə “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923–2023)” yubiley medalının təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.
Tədbirdə “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923–2023)” yubiley medalına layiq görülmüş mədəniyyət və incəsənət xadimlərinə medallar təqdim edilib.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən, bir qrup mədəniyyət və incəsənət xadimi Ümummilli Lider Heydər Əliyev irsinin tədqiqi və təbliği, azərbaycançılıq ideyasının həyata keçirilməsi, ölkənin sosial-iqtisadi, elmi-texniki və mədəni inkişafında, həmçinin dövlət idarəçiliyində və ictimai-siyasi sahədə xidmətlərinə görə “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923–2023)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif olunub.

Professor Karim Tahirov, director of the National Library of Azerbaijan named after M.F. Akhundov was awarded the jubilee medal "100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-1923)"
07-05-2024
According to the Order No. 4289 of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated February 2, 2024, Professor Karim Tahirov, director of the National Library of Azerbaijan named after M. F. Akhundov, was awarded with the jubilee medal "100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-2023)".
On May 7, the ceremony of awarding the jubilee medal "100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-1923)" to cultural and artistic figures was held at the National Museum of Azerbaijan History.
At the event, medals were presented to cultural and artistic figures who were awarded the jubilee medal "100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-1923)".
It should be noted that according to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, a group of cultural and artistic figures was awarded with the jubilee medal "100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-1923)" for their services in the socio-economic, scientific-technical and cultural development of the country, as well as in the state administration and social-political sphere, for the research and promotion of the legacy of the National Leader Heydar Aliyev, the realization of the idea of ​​Azerbaijanism.