Millət vəkili Fazil Mustafa Milli Kitabxanada olub
Azərbaycan Milli Məclisinin İctimai birliklər və Dini Qurumlar Komitəsinin sədri, Böyük Quruluş Partiyasının başqanı, millət vəkili, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru, ictimai-siyasi xadim  Fazil Mustafa Milli Kitabxanada olub.
O, anadan olmasının 60 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Milli Kitabxanasında açılan “İctimai xadim Fazil Mustafa – 60” adlı kitab sərgisi ilə yaxından tanış olub.
Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov millət vəkili, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Fazil Mustafanı yubileyi münasibəti ilə təbrik edib və yaradıcılıq fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Qeyd edib ki, Fazil müəllim kitabsevər, yaradıcı və düşünən insan, xalq, millət, dövlət üçün yazıb-yaradan bir ziyalıdır. Onun bütün əsərlərinin əsas qayəsini Azərbaycançılıq məfkurəsi təşkil edir.  Bildirib ki,  Azərbaycanın tarixi, dövlətçiliyi, millətimiz və gələcəyimiz naminə yazıb-yaradan, xalqımızın milli ideyalarının formalaşmasında mühüm rol oynayan insanların əsərləri daim tarixdə qalacaq.
Millət vəkili, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru  Fazil Mustafa sərginin təşkilinə görə Milli Kitabxananın rəhbərliyinə və kollektivinə öz təşəkkürünü bildirib. O, kitabı sevdirmək və anlatmağın vacibliyini vurğulayaraq, bir cümlənin belə insan həyatını dəyişə biləcəyini söyləyib. Məsuliyyətli olmağın önəmini qeyd edən Fazil Mustafa doğru və faydalı fikirləri yaymaq üçün yazıb-yaratmağın vacib olduğunu bildirib. Əlavə edib ki, yalnız kitab yazanlar deyil, kitabı təbliğ edənlər də dəyərli insanlardır.
Sonra müəllifi olduğu “Anladım-Tanıdım-Yaşadım” və “Azərbaycan: Qaranlıq keçmişdən aydınlıq tarixə” kitablarını Milli Kitabxananın fonduna hədiyyə edib.

Депутат Милли Меджлиса Фазиль Мустафа побывал в Национальной Библиотеке
Председатель Комитета по общественным объединениям и религиозным структурам Милли Меджлиса Азербайджана, председатель Партии Великого Возрождения, депутат парламента, кандидат философских наук, общественно-политический деятель Фазиль Мустафа побывал в Национальной библиотеке.
Он ознакомился с книжной выставкой под названием «Общественный деятель Фазиль Мустафа — 60», открытой в Национальной Библиотеке Азербайджана по случаю его 60-летнего юбилея.
Директор Национальной Библиотеки, профессор Керим Тахиров поздравил депутата, кандидата философских наук Фазиля Мустафу с юбилеем и пожелал ему успехов в творческой деятельности. Он отметил, что Фазиль муаллим — любящий книги, мыслящий и творческий человек, интеллектуал, создающий свои труды во имя народа, нации и государства. Основу всех его произведений составляет идеология азербайджанства. Он подчеркнул, что труды таких личностей, пишущих ради истории, государственности Азербайджана, ради нашего народа и его будущего, играют важную роль в формировании национальных идей и навсегда останутся в истории.
Депутат Милли Меджлиса, кандидат философских наук Фазиль Мустафа выразил благодарность руководству и коллективу Национальной библиотеки за организацию выставки. Он подчеркнул важность привития любви к книге и умения доносить её смысл, отметив, что даже одно предложение может изменить человеческую жизнь. Говоря о важности ответственности, он отметил, что писать и творить необходимо ради распространения правильных и полезных идей. Он также добавил, что ценны не только те, кто пишет книги, но и те, кто их пропагандирует.
В завершение он подарил в фонд Национальной библиотеки свои книги «Я понял — Я познал — Я прожил» и «Азербайджан: от тёмного прошлого к светлой истории».