Pakistanlı müəllif Münəvvər Əhməd Milli Kitabxanada
Oktyabr ayının 23-də Pakistanlı müəllif Münəvvər Əhməd Milli Kitabxanada olmuşdur. Qonağı Milli Kitabxananın direktoru prof. Kərim Tahirov qarşılamışdır. Ölkəmizə daha əvvəl də bir neçə dəfə gəldiyini qeyd edən Münəvvər Əhməd Bakını çox sevdiyini vurğulamış, Azərbaycan xalqının qonaqpərvərliyini xüsusilə qeyd etmişdir.
Münəvvər Əhməd daha əvvəlki gəlişi zamanı müəllifi olduğu uşaq şeirlərindən ibarət kitabı Milli Kitabxanaya hədiyyə etdiyini bildirmişdir. Bu dəfəki gəlişində isə Azərbaycan və Urdu dillərində ortaq işlənən sözlərdən ibarət olan “Urdu Azerbaijani common heritage” adlı yeni kitabını Milli Kitabxananın fonduna hədiyyə etmək istədiyini qeyd etmişdir. Kitabın Pakistanda çox sevildiyini və hər iki ölkə üzrə bu mövzuda kitab yazan ilk şəxs olduğunu bildirən müəllif kitabın bir nüsxəsini Milli Kitabxananın direktoru Kərim Tahirova hədiyyə etmişdir.  Kərim Tahirov qonağa öz təşəkkürün bildirmiş və bu kitabın Milli kitabxananın fondunda öz layiqli yerini tutacağını qeyd etmişdir. Direktor Kərim Tahirov həmçinin Milli Kitabxana haqqında 3 dildə çap olunmuş “Azərbaycan Milli Kitabxanası. Fotoalbom” kitabını və Bakının simvolu olan Qız Qalası suvenirini qonağa hədiyyə etmişdir.
Sonda müəllif yaxın zamanda ingilis dilində çap olunması nəzərdə tutulan yeni kitabını da Milli Kitabxanaya hədiyyə edəcəyini bildirmişdir.

On October 23, Pakistani author Munawwar Ahmad visited Azerbaijan National Library. Director of the National Library prof. KarimTahirov received the guest. Munawwar Ahmad, who has visited our country several times, emphasized his love for Baku and especially stressed the hospitality of the Azerbaijani people.
Munawwar Ahmad noted that he had donated his book of children poems to the National Library during his previous visit. While in that visit he donated a book named “Urdu Azerbaijani common heritage” consisting of words commonly used both in Azerbaijani and Urdu. The author, mentioning that the book was loved in Pakistan very much and he’s the first person to write a book on that subject, donated a copy of the book to the director of the National Library prof. KarimTahirov. Director KarimTahirov thanked him and noted that the book will take its worthy place among the books in the National Library. He also presented “Azerbaijan National Library. Photo album” book published in three languages about the National Library and a souvenir of the Maiden tower, the symbol of Baku, to the guest.
In the end, the author noted that he will donate his new book to be published soon in English to the National Library.