30 sentyabr tarixində Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli (Essam Bin Saleh Algetale) və Kral Fəhəd adına Milli Kitabxanın direktor müavini Feysal bin Abdulaziz əl-Hamoudi (Faisal Bin Abdulaziz Alhamoudi) Azərbaycan Milli Kitabxanasının qonağı olublar. Qonaqları Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru, professor Kərim Tahirov qəbul edib.
Görüş zamanı Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Kral Fəhəd adına Milli Kitabxanası arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması, hər iki ölkənin Milli Kitabxanalarında ədəbiyyat guşələrinin yaradılması, beynəlxalq kitab sərgilərində və müxtəlif tədbirlərdə iştirak, qarşılıqlı əlaqələrin qurulması, inkişafı və genişləndirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.
Sonda direktor prof. Kərim Tahirov Milli Kitabxananın nəşrlərindən “Azərbaycan Milli Kitabxanası” fotoalbomunu, “Salam Azərbaycan” və “Bakı simfoniyası” kitablarını qonaqlara hədiyyə edib.

Посол Королевства Саудовская Аравия в Азербайджане побывал в Национальной Библиотеке
30 сентября чрезвычайный и полномочный посол Королевства Саудовская Аравия в Азербайджане Исам бин Салех аль-Джутейли (Essam Bin Saleh Algetale) и заместитель директора Национальной библиотеки имени короля Фахада Фейсал бин Абдулазиз аль-Хамуди (Faisal Bin Abdulaziz Alhamoudi) посетили Национальную библиотеку Азербайджана. Гостей принял директор Национальной библиотеки Азербайджана, профессор Керим Тахиров.
Во время встречи были обсуждены вопросы подписания меморандума о взаимном сотрудничестве между Национальной Библиотекой Азербайджана и Национальной Библиотекой имени короля Фахада Королевства Саудовская Аравия, создания литературных уголков в национальных библиотеках обеих стран, участия в международных книжных выставках и различных мероприятиях, а также установления, развития и расширения двусторонних связей.
Затем гости ознакомились с Национальной Библиотекой Азербайджана и выразили своё восхищение ею.
В завершение директор, профессор Керим Тахиров, подарил гостям издания Национальной Библиотеки — фотоальбом «Национальная библиотека Азербайджана», книги «Салам, Азербайджан» и «Симфония Баку».