Suraxanı rayon 232 saylı tam orta məktəbin VIII sinif şagirdləri Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar
01-03-2024
Martın 1-də Suraxanı rayonu  232 saylı tam orta məktəbin VIII sinif şagirdləri Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar. Şagirdlər əvvəlcə  Ümummilli lider Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən ədəbiyyatın, sənədlərin, fotoşəkillərin və ulu öndərin şəxsi kitabxanasından bağışladığı 300 nüsxədən artıq kitabın nümayiş olunduğu “Heydər Əliyev guşəsi”  ilə tanış olublar. Daha sonra şagirdlərə  Milli Kitabxananın zəngin tarixi, binası, fondu, kitabxanadan istifadə qaydaları haqqında məlumat verildi. Məktəblilər  XX əsrin soyqırımı olan Xocalı faciəsinə   həsr olunmuş kitab sərgisi ilə tanışlıqdan sonra “Tələbə  gənclər zalı”, “ Elektron resurslardan və lokal şəbəkədən istifadənin təşkili”,  “Uşaq otağı və uşaq istirahət guşəsi” bölmələrində, “Nadir kitablar və kitabxana muzeyi”, ”Not nəşrləri və səsyazmaları“ şöbələrində oldular.

Pupils of the VIII grade of full secondary school No. 232 of Surakhani district went on an excursion to the National Library
01-03-2024
On March 1, the eighth grade pupils of secondary school No. 232 of Surakhani district went on an excursion to the National Library. First, the pupils were introduced to the "Heydar Aliyev corner", where literature, documents, photographs and more than 300 copies of books donated by the great leader from his personal library were displayed. Later, the students were informed about the rich history of the National Library, its building, fund, and the rules for using the library. After getting acquainted with the book exhibition dedicated to the Khojaly tragedy, which is the genocide of the 20th century, schoolchildren will be in the "Student and Youth Hall", "Organization of the use of electronic resources and local network", "Children's room and children's recreation corner", "Rare books and library museum", "Note publications and recordings" departments.