ABŞ-ın Bakıdakı Səfirliyinin İctimai əlaqələr şöbəsinin müdiri xanım Emi Stayman aprel ayının 28-də Milli Kitabxanada olmuşdur.
28-04-2017
ABŞ-ın Bakıdakı Səfirliyinin İctimai əlaqələr şöbəsinin müdiri xanım Emi Stayman aprel ayının 28-də Milli Kitabxanada olmuşdur. Qonağı kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirov qəbul etmişdir.
Kitabxana haqqında qısa məlumat verən K.Tahirov  Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə ABŞ-ın Konqres kitabxanası arasında əməkdaşlıqdan, kitab, biblioqrafik informasiya, biblioqrafik yazı mübadiləsindən danışmışdır.
Xanım Stayman Konqres kitabxanası ilə əlaqələrin olmasından məmnunluq duymuş və gələcəkdə əlaqələrin daha da möhkəmləndirilməsini arzulamışdır. Milli Kitabxana ilə yaxından tanış olan qonağın bütün sualları cavablandırılmışdır, kitabxananın “Açıq kitabxana” layihəsi xüsusilə diqqətini  çəkmişdir.
İngilis dilində və ingilis dilindən Azərbaycan dlinə tərcümə olunmuş bir neçə kitabı təqdim edən qonağa Azərbaycan Milli Kitabxanası “Fotoalbom” (Azərbaycan, ingilis və rus dillərində), və “Qədim qalanın yuxuları” (Azərbaycan və ingilis dilində) kitabları hədiyyə verilmişdir.

Head of the Public affairs department of the USA embassy in Baku Mrs. Emi Stayman visited the National Library on April 28. The guest was received by the director of the National Library professor Karim Tahirov.
Giving brief information about the library Karim Tahirov spoke of the cooperation between Azerbaijan National Library and the Library of Congress of the USA, book, bibliographic information and bibliographic record exchange.
Mrs. Stayman expressed her gratitude for the relations with the Library of Congress and wished to further strengthen the relations in the future. The guest got acquainted with the National Library and all of her questions were answered, the Open Library especially attracted her attention.
The guest who presented several books in English or translated into Azerbaijani from English was given the Azerbaijan National Library “Photo Album” (in Azerbaijani, English and Russian) and “Dreams of the old fortress” (in Azerbaijani and English) books.