“COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” beynəlxalq forumunun iştirakçısı, Milandakı İtaliya-Azərbaycan Assosiasiyasının vitse-prezidenti, “Eurasiaticanews”un təsisçisi və direktoru Karlo Marino Milli Kitabxanada olub
25-04-2024
Aprelin 25-də “COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” beynəlxalq forumunun iştirakçısı, Milandakı İtaliya-Azərbaycan Assosiasiyasının vitse-prezidenti, “Eurasiaticanews” portalının təsisçisi və direktoru Karlo Marino  Milli Kitabxananı ziyarət edib. İtaliyalı  jurnalist həm də  İkinci Qarabağ müharibəsi haqqında kitabın müəllifidir.
Jurnalistə  Milli Kitabxananın yaranması, fəaliyyəti, xidmət sahələri, mütaliə zalları və beynəlxalq əlaqələri haqqında ətraflı məlumat verilib. Qonaq kitabxananın Beynəlxalq əməkdaşlıq zalında təmsil olunan ölkələrin ədəbiyyat guşələri ilə tanış olub. Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsində  olarkən burada  mühafizə olunan  qədim və nadir kitablar, miniatür kitab kolleksiyası, eksponatlar jurnalistin xüsusi  diqqətini cəlb edib. Daha sonra qonaq kitabxananın Not nəşrləri və səsyazmaları şöbəsində qorunan  səsyazmaları, not əsərləri  və zəngin  musiqi  ədəbiyyatı haqqında ətraflı məlumatlandırılıb.
Qonaq  Milli Kitabxana ilə tanışlıqdan xoş təəssüratla ayrıldığını qeyd edib və xatirə şəkli çəkilib.

Carlo Marino, participant of the international forum "COP29 and Green Vision for Azerbaijan", vice-president of the Italian-Azerbaijani Association in Milan, founder and director of "Eurasiaticanews" visited the National Library
25-04-2024
On April 25, Carlo Marino, a participant of the international forum "COP29 and Green Vision for Azerbaijan", vice-president of the Italy-Azerbaijan Association in Milan, founder and director of the Eurasiaticanews portal, visited the National Library. The Italian journalist is also the author of the book about the Second Karabakh War.
The journalist was given detailed information about the establishment, activities, service areas, reading rooms and international relations of the National Library. The guest got acquainted with the literature corners of the countries represented in the International Cooperation Hall of the library. While in the department of the rare books and library museum, the ancient and rare books, miniature book collection, and exhibits kept here attracted special attention of the journalist. Later, the guest was informed in detail about the recordings, sheet music and rich music literature preserved in the library's sheet music publications and recordings department.
The guest noted that he left the National Library with a good impression and a commemorative photo was taken.