“COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” beynəlxalq forumunun iştirakçısı, Milandakı İtaliya-Azərbaycan Assosiasiyasının vitse-prezidenti, “Eurasiaticanews”un təsisçisi və direktoru Karlo Marino Milli Kitabxanada olub
25-04-2024
Aprelin 25-də “COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” beynəlxalq forumunun iştirakçısı, Milandakı İtaliya-Azərbaycan Assosiasiyasının vitse-prezidenti, “Eurasiaticanews” portalının təsisçisi və direktoru Karlo Marino  Milli Kitabxananı ziyarət edib. İtaliyalı  jurnalist həm də  İkinci Qarabağ müharibəsi haqqında kitabın müəllifidir.
Jurnalistə  Milli Kitabxananın yaranması, fəaliyyəti, xidmət sahələri, mütaliə zalları və beynəlxalq əlaqələri haqqında ətraflı məlumat verilib. Qonaq kitabxananın Beynəlxalq əməkdaşlıq zalında təmsil olunan ölkələrin ədəbiyyat guşələri ilə tanış olub. Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsində  olarkən burada  mühafizə olunan  qədim və nadir kitablar, miniatür kitab kolleksiyası, eksponatlar jurnalistin xüsusi  diqqətini cəlb edib. Daha sonra qonaq kitabxananın Not nəşrləri və səsyazmaları şöbəsində qorunan  səsyazmaları, not əsərləri  və zəngin  musiqi  ədəbiyyatı haqqında ətraflı məlumatlandırılıb.
Qonaq  Milli Kitabxana ilə tanışlıqdan xoş təəssüratla ayrıldığını qeyd edib və xatirə şəkli çəkilib.

Участник международного форума на тему «СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана», вице-президент Итало-азербайджанской ассоциации в Милане, основатель и директор Eurasiaticanews Карло Марино побывал в Национальной библиотеке
25-04-2024
25 апреля участник международного форума на тему «СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана», вице-президент Итало-азербайджанской ассоциации в Милане, основатель и директор Eurasiaticanews Карло Марино побывал в Национальной библиотеке. Итальянский журналист также является автором книги о Второй Карабахской войне.
Журналисту была предоставлена ​​подробная информация о создании, деятельности, сферах обслуживания, читальных залах и международных связях Национальной библиотеки. В Зале международного сотрудничества библиотеки он ознакомился с уголками литературы, посвященными разным странам. Особое внимание гостя привлекли старинные и редкие издания, коллекции уникальных миниатюрных книг и экспонаты, демонстрируемые в отделе «Редких книг и музея библиотеки». Карло Марино побывал также и в отделе «Нотных изданий», где ознакомился со звукозаписями, нотами и другими музыкальными изданиями.
В завершение было сделано памятное фото. Гость подчеркнул, что покидает Национальную библиотеку с хорошим впечатлением.