Almaniyanın Fridrix-Aleksandr Universitetinin, Qazaxstanın Abay adına Qazaxstan Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri və ADPU-nun əməkdaşları Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar
04-06-2023
İyunun 4-də Almaniyanın Fridrix-Aleksandr Universitetinin, Qazaxstanın Abay adına Qazaxstan Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri və ADPU-nun əməkdaşları  Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar.
İlk öncə kitabxananın foyesində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş guşə ilə tanış olub, elektron kataloq və kitabxanada iş prosesini izləyiblər.
Qonaqlar kitabxananın sərgi zalında ilboyu davam edən və yenilənən, Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin həyatı, ictimai və siyasi fəaliyyətini əhatə edən müxtəlif dildə ədəbiyyatların “2023 – Heydər Əliyev ili”  başlıqlı daimi sərgi ilə tanış olublar.
Milli Kitabxananın Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsində olarkən muzeydə qorunan ən qədim kitablarla tanışlıq onlarda böyük maraq hissi oyadıb.

On June 4, representatives of Friedrich-Alexander University of Germany, National Pedagogical University of Kazakhstan named after Abay, and employees of ASPU visited the National Library.
First, in the lobby of the library, they got acquainted with the corner dedicated to the National Leader of the Azerbaijani people, the founder of the independent Azerbaijan state, Great Leader Heydar Aliyev, and watched the electronic catalog and the work process in the library.
The guests got acquainted with the permanent exhibition entitled "2023 - Year of Heydar Aliyev" of literature in different languages, covering the life, social and political activities of the National Leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev, which continues and is updated throughout the year in the exhibition hall of the library.
While visiting the Rare Books and Library Museum department of the National Library, getting to know the oldest books preserved in the museum aroused great interest in them.
The guests specially emphasized their departure from the National Library with unforgettable pleasant feelings.