Almaniyanın Fridrix-Aleksandr Universitetinin, Qazaxstanın Abay adına Qazaxstan Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri və ADPU-nun əməkdaşları Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar
04-06-2023
İyunun 4-də Almaniyanın Fridrix-Aleksandr Universitetinin, Qazaxstanın Abay adına Qazaxstan Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri və ADPU-nun əməkdaşları  Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar.
İlk öncə kitabxananın foyesində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş guşə ilə tanış olub, elektron kataloq və kitabxanada iş prosesini izləyiblər.
Qonaqlar kitabxananın sərgi zalında ilboyu davam edən və yenilənən, Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin həyatı, ictimai və siyasi fəaliyyətini əhatə edən müxtəlif dildə ədəbiyyatların “2023 – Heydər Əliyev ili”  başlıqlı daimi sərgi ilə tanış olublar.
Milli Kitabxananın Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsində olarkən muzeydə qorunan ən qədim kitablarla tanışlıq onlarda böyük maraq hissi oyadıb.

4 июня представители Университета им. Фридриха-Александра в Германии, Казахстанского Национального Педагогического Университета имени Абая в Казахстане и сотрудники АДПУ посетили Национальную библиотеку.
Сначала в фойе библиотеки они ознакомились с уголком, посвященным Общенациональному лидеру азербайджанского народа, основателю независимого Азербайджанского государства, Великому лидеру Гейдару Алиеву, понаблюдали за процессом работы в электронном каталоге и библиотеке.
В выставочном зале библиотеки гости ознакомились с постоянной выставкой под названием «2023 - Год Гейдара Алиева», которая продолжается и обновляется в течение года, включая литературу на разных языках, охватывающую жизнь, общественную и политическую деятельность Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
При посещении Отдела редких книг и библиотечного музея Национальной библиотеки гости были впечатлены знакомством с самыми древними книгами, хранимыми в музее.