Azərbaycan Milli Kitabxanası və Mərakeş Milli Kitabxanasının birgə təşəbbüsü ilə 11 sentyabr tarixində onlayn görüş təşkil olunub.
Görüşdə Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktor müavini Ədibə İsmayılova, əməkdaşlar Toğrul Kamilzadə və Fidan Bayramova, Mərakeş Milli Kitabxanasının əməkdaşlıq və maliyyələşdirmə üzrə şöbə müdiri Tilila Baida, həmçinin Mərakeşin Azərbaycandakı səfirliyinin iqtisadi məsələlər üzrə müşaviri Fatinə El Fakih iştirak ediblər.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi çərçivəsində Azərbaycan Milli Kitabxanası tərəfindən təşkil ediləcək beynəlxalq tədbirlərdə qarşı tərəfin iştirakı və Azərbaycan Milli Kitabxanasında Mərakeş ədəbiyyatı guşəsinin açılışı, qarşılıqlı əməkdaşlığa dair mövcud memorandumun yenilənməsi məsələləri müzakirə edilib.

An online meeting was held on September 11 on the joint initiative of the National Library of Azerbaijan and the National Library of Morocco.
The meeting was attended by Deputy Director of the National Library of Azerbaijan Adiba Ismayılova, staff members Toghrul Kamilzade and Fidan Bayramova, Head of the Department of Partnerships and Fundraising at the National Library of Morocco Tilila Baida, and Economic Counselor at the Embassy of Morocco in Azerbaijan Fatine El Fakih.
During the meeting, discussions focused on Morocco’s participation in international events organized by the National Library of Azerbaijan within the framework of the XI Baku International Book Fair, held under the auspices of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, as well as on the opening of the Moroccan Literature Corner at the National Library of Azerbaijan and the updating of the existing memorandum on mutual cooperation.