Milli Kitabxanada “Beynəlxalq Musiqi Günü” adlı sərgi virtual rejimdə istifadəçilərə təqdim olunub
1 oktyabr – Beynəlxalq Musiqi Günü kimi qeyd olunur. Bu tarix 1975-ci il oktyabrın 1-də UNESKO-nun qərarı ilə təsis edilib. Bu bayram hər il bütün dünyada ən yaxşı musiqiçi və incəsənət kollektivlərinin iştirak etdiyi möhtəşəm konsert proqramları ilə qeyd olunur.
Beynəlxalq Musiqi Günü münasibətilə M.F.Axundzadə adına Azərbaycan Milli Kitabxanasının əməkdaşları tərəfindən eyniadlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə mövzu ilə əlaqədar kitablar, dövri mətbuat səhifələrində dərc olunan məqalələr, fotolar nümayiş olunur.
Virtual sərgi ilə tanış olmaq istəyənlər http://anl.az/el/vsb/Beynelxalq_Musiqi_gunu/index.htm linkindən istifadə edə bilərlər.

В Национальной Библиотеке пользователям была представлена выставка в виртуальном режиме под названием «Международный день музыки»
01-10-2021
1 октября - Международный день музыки, учрежденный 1 октября 1975 года по решению ЮНЕСКО. Праздник отмечается ежегодно во всем мире грандиозными концертными программами, с участием лучших артистов и художественных коллективов
По случаю Международного дня музыки сотрудники Азербайджанской Национальной Библиотеки имени М.Ф.Ахундова подготовили одноименную виртуальную выставку. На виртуальной выставке представлены книги, фотоматериалы, а также статьи, опубликованные в периодических изданиях по данной теме.
Желающие ознакомиться с виртуальной выставкой могут воспользоваться ссылкой http://anl.az/el/vsb/Beynelxalq_Musiqi_gunu/index.htm.