Aprel ayının 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi kitabtoplama kampaniyasına Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı da qoşuldu.
Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı Mədəniyyət Nazirliyinin və Milli Kitabxananın birgə təşkil etdiyi “İşğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün kitabtoplama kampaniyası”nın mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirdi və  118 nüsxə kitabı fonda bağışladı.

Azerbaijan Union of Cinematographers is the next organization to join the book donation campaign jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Library in connection with the restoration of book collections of the libraries operating until the early 1990s in our territories which were liberated from the Armenian occupation as a result of the 44-day war by the victorious Azerbaijani Army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
Highly appreciating the importance of “Book Collection Campaign for the Libraries in the Liberated Areas” jointly organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the National Library of Azerbaijan, Azerbaijan Union of Cinematographers donated 118 copies of books.