Milli Kitabxana tərəfindən hazırlanmış “Koha: Avtomatlaşdırılmış Kitabxana İdarəetmə Sistemi” adlı təkmilləşdirilmiş təlimati metodik vəsait onlayn rejimdə istifadəçilərə təqdim olunub
14-04-2026
Milli Kitabxana tərəfindən hazırlanmış “Koha: Avtomatlaşdırılmış Kitabxana İdarəetmə Sistemi” adlı təkmilləşdirilmiş təlimati metodik vəsait onlayn rejimdə istifadəçilərə təqdim olunub.
Vəsaitdə Koha proqramının - Avtomatlaşdırılmış Kitabxana İdarəetmə Sisteminin texniki funksiyaları, modulları, ayrı-ayrı bölmələri haqqında ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Milli Kitabxanası tərəfindən Koha AKİS-də həyata keçirilmiş yeniliklər və təkmilləşdirmələr nəzərə alınmaqla mütəmadi olaraq Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tabeliyindəki kitabxanalarla onlayn görüş və təlimlər keçirilir.
Təlimatla https://anl.az/down/nesrler2026/koha2026.pdf linkindən istifadə edərək tanış ola bilərsiniz.

The improved instructional and methodological guide titled “Koha: Automated Library Management System,” prepared by the National Library, has been made available to users online.
14-04-2026
The improved methodological guide titled “Koha: Automated Library Management System,” prepared by the National Library, has been presented to users online.
The guide provides detailed information about the technical functions, modules, and individual sections of the Koha software — the Automated Library Management System.
It should be noted that the National Library of Azerbaijan regularly organizes online meetings and trainings for libraries under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, taking into account the innovations and improvements implemented in the Koha ILS.