26 oktyabr - 4 noyabr tarixlərində Milli Kitabxananın Treninq mərkəzində keçirilən “Kitabxanalarda informasiya texnologiyaları infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi” proqramı çərçivəsində “ALİSA-Vahid Kitabxana İdarəetmə Sistemi və MARC-21” treninqinin növbəti müdavimlərinə sertifikatlar təqdim olunmuşdur.
Tədbirdə Milli Kitabxananın direktoru prof. Kərim Tahirov Milli Kitabxananın əməkdaşları, trenerləri, Ultra şirkətinin mütəxəssisi, Sumqayıt şəhər, Abşeron, Ağsu, Cəlilabad, Masallı, Göyçay, Kəlbəcər, Şuşa, Zəngilan rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərinin mütəxəssisləri iştirak edirdilər.
Treninq çərçivəsində müdavimlər Milli Kitabxanada gedən yeni iş üsulları, yeni xidmət növləri ilə əyani tanış olmuşlar.

В Тренинг-центре Азербайджанской Национальной Библиотеки состоялась церемония вручения сертификатов очередным слушателям тренинга «Единая Управляющая Библиотечная система ALİSA и MARC-21»
04-11-2015
26 октября-4 ноября в Тренинг-центре Азербайджанской Национальной Библиотеки состоялась церемония вручения сертификатов очередным слушателям тренинга «Единая Управляющая Библиотечная система ALİSA и MARC-21», проводимого в рамках программы «Усовершенствование инфраструктуры информационных технологий в библиотеках»
На церемонии присутствовали директор Национальной Библиотеки Керим Тахиров, другие сотрудники библиотеки, тренеры, специалисты организации Ультра, сотрудники ЦБС Сумгаита, Апшерона, Ахсу, Джалилабада, Масаллы, Гейчая, Кельбаджара, Шуши, Зангилана.
Во время обучения, слушатели тренинга подробно ознакомились с работой Национальной Библиотеки. Затем слушателям были вручены сертификаты.