3 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru və tanınmış ictimai-siyasi xadim Aydın Mirzəzadə Azərbaycan Milli Kitabxanasının qonağı olub.
Görüş zamanı millət vəkili fondların zənginləşdirilməsinin və milli irsin qorunmasının əhəmiyyətindən danışıb. O, həmçinin Azərbaycan Milli Kitabxanasına nadir və dəyərli nəşrlər hədiyyə edərək kitab fondunun daha da zənginləşməsinə töhfə verib.
Milli Kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirov isə qonağa Milli Kitabxananın nəşrlərindən hədiyyə edib.

3 марта депутат Милли Меджлиса Азербайджанской Республики, доктор философии по политическим наукам и известный общественно-политический деятель Айдын Мирзазаде был гостем Азербайджанской национальной библиотеки.
В ходе встречи депутат рассказал о значении пополнения фондов и сохранения национального наследия. Он также подарил Азербайджанской Национальной Библиотеке редкие и ценные издания, внеся вклад в дальнейшее обогащение книжного фонда.
Директор Национальной библиотеки, профессор Керим Тахиров, в свою очередь, подарил гостю издания Национальной библиотеки.