Suraxanı rayonu 226 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar
Noyabrın 4-də şagirdlərin mütaliə vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi və onlarda mütaliə mədəniyyətinin formalaşdırılması ilə bağlı olaraq Suraxanı rayonu 226 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Milli Kitabxanada ekskursiyada olublar.
İlk öncə şagirlərə Milli Kitabxananın tarixi, iş rejimi, kitabxana fondu, kitabxananın fəaliyyət dairəsi, kitabxana-informasiya xidməti, yeni nəşrlər haqqında ətraflı məlumatlar verilib. Şagirdlər Milli Kitabxananın binası ilə tanış olaraq  iş prosesini izləyiblər.
Sonra onlar kitabxananın sərgi zalında nümayiş olunan kitablarla tanış olublar. Milli Kitabxananın “Nadir kitablar və kitabxana muzeyi” şöbəsində olarkən muzeydə qorunan ən qədim kitablarla tanışlıq onlarda böyük maraq hissi oyadıb.
Şagirdlər Milli Kitabxananın nəzdində fəaliyyət göstərən Açıq Kitabxana, xüsusilə orada yerləşdirilmiş Uşaq guşəsi ilə yaxından tanış olublar.
Sonda xatirə şəkili çəkilib. Şagirdlər Milli Kitabxanadan unudulmaz xoş hisslərlə ayrılıqlarını xüsusi vurğulayaraq gələcəkdə tələbə olaraq kitabxananın oxucusu olmalarını arzulayıblar.

Pupils of secondary school № 226 of Surakhani district made an excursion to the National Library
On November 4, the pupils of Surakhani district №226 secondary school made an excursion to the National Library, which is related to improving the reading habits of  pupils and forming a culture of reading in them.
First of all, the pupils were given detailed information about the history of the National Library, working regime, library fund, scope of activities of the library, library-information service,  and new publications. The pupils got acquainted with the building of the National Library and  observed the work process.
Then they got acquainted with the books displayed in the exhibition hall of the library. While in the "Rare books and library museum" department of the National Library, they got to know the oldest books preserved in the museum and aroused great interest in them.
Pupils got acquainted with the Open Library operating at the National Library, in particular with the Children's Corner located at it.
At the end, a commemorative photo was taken. Pupils left the National Library with unforgettable pleasant feelings and wished to be readers of the library as students in the future.