3 iyul tarixində “Türk Dünyası Milli Kitabxanaları” İctimai Birliyinin üzvləri Milli Kitabxana ilə tanış olublar.
Qonaqlara Milli Kitabxananın fəaliyyəti, həyata keçirilən layihələr, elektron xidmətlər və zəngin kitab fondu haqqında ətraflı məlumat verilib. Daha sonra nümayəndə heyəti kitabxananın müxtəlif şöbələri, oxu zalları, Fonoteka zalı, Nadir kitablar və kitabxana muzeyi şöbəsi ilə tanış olub, burada mühafizə olunan qiymətli nəşrlər və nadir əlyazmalarla yaxından maraqlanıblar.
Həmçinin üzvlər Beynəlxalq əməkdaşlıq zalında öz ölkələrinə məxsus bölmələrlə tanış olublar.
Sonda qonaqlara xatirə hədiyyələri və milli suvinerlər təqdim olunub, qonaqlar isə öz nəşrlərini Milli Kitabxanaya bağışlayıblar.

3 июля члены Общественного объединения «Национальные библиотеки Тюркского мира» ознакомились с деятельностью Национальной библиотеки.
Гостям была представлена подробная информация о деятельности Национальной библиотеки, реализуемых проектах, электронных услугах и богатом книжном фонде. Затем делегация посетила различные отделы библиотеки, читальные залы, зал фонотеки, отдел редких книг и Музей библиотеки, где ознакомилась с ценными изданиями и уникальными рукописями, хранящимися в фондах.
Кроме того, участники посетили зал международного сотрудничества, где ознакомились с разделами, посвящёнными их странам.
В завершение гостям были вручены памятные подарки и национальные сувениры, а представители делегации передали в дар Национальной библиотеке свои издания.