Xalq şairi Vaqif Səmədoğlunun 80 illik yubileyi qeyd olunub
May ayının 24-də Akademik Milli Dram Teatrında Xalq şairi Vaqif Səmədoğlunun 80 illik yubileyi qeyd olunmuşdur. Tədbirdə Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev, Xalq yazıçısı Anar, dövlət rəsmiləri, ədəbiyyat və incəsənət xadimləri, oxucular iştirak etmişlər.
İlk öncə Sənət ocağının foyesində  Xalq şairi Vaqif Səmədoğlunun anadan olmasının 80 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Milli Kitabxanasının fondunda olan nəşrlərdən ibarət "Vaqif Səmədoğlu - 80" adlı kitab sərgisinə baxış olmuşdur.
Sərgidə şairin Azərbaycan və xarici dillərdə nəşr olunmuş əsərləri, tərcümələri, tərtib etdiyi və redaktoru olduğu, haqqında yazılmış kitablar və dövri mətbuat materialları nümayiş olunmuşdur.

People’s poet Vagif Samadoghlu’s 80th anniversary was celebrated at the Academic National Drama Theatre, on May 24. The event was attended by Abulfas Garayev, the Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, People’s writer Anar, state officials, literature and art figures and readers.
Book exhibition named “Vagif Samadoghlu – 80” was organized by Azerbaijan National Library in the foyer of the Academic National Drama Theatre on the occasion of the 80th anniversary of the People’s poet Vagif Samadoghlu. Exhibition caused great interest of the participants.
The exhibition features the poet’s works in Azerbaijani and foreign languages, books edited, compiled or translated by him, as well as books and periodicals about the poet.