XX əsr Azərbaycan ədəbiyyatının klassiki, görkəmli dramaturq İlyas Əfəndiyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi
21-11-2014
Noyabrın 21-də Heydər Əliyev adına Sarayda Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın Xalq yazıçısı, Respublika Dövlət mükafatı laureatı , XX əsr Azərbaycan ədəbiyyatının klassiki, görkəmli dramaturq İlyas Əfəndiyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi keçirilmişdir. Yubiley gecəsində Milli Kitabxana tərəfindən “İlyas Əfəndiyev-100” adlı kitab sərgisi təşkil olunmuşdur. Sərgidə görkəmli dramaturqun Azərbaycan və xarici dillərdə olan əsərləri, haqqında yazılmış kitablar , mətbuat səhifələrində dərc olunmuş məqalələr öz əksini tapmışdır.

The 100th anniversary of Azerbaijani people’s writer Ilyas Afandiyev.
Organized by the Ministry of Culture and Tourism, the jubilee night devoted to the 100th anniversary of Azerbaijani people’s writer, State Award Laurate, the 20th-century -Azerbaijani literature classic, great playwright Ilyas Afandiyev was held at Heydar Aliyev Palace on November, 21.
At the jubilee, the book exhibition “ Ilyas Afandiyev-100” had been set up by Azerbaijan National Library. The prominent playwright’s books, works in Azerbaijani and other languages as well as the books and articles about him were displayed at the exhibition.