Milli Kitabxanada “31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” adlı virtual sərgi təqdim olundu
31-12-2020
Xalqımız, eləcə də dünyanın müxtəlif ölkələrində məskunlaşmış soydaşlarımız, hər il dekabrın 31-ni Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü  böyük həvəs və coşqu ilə qeyd edir. Bu bayram ildən-ilə daha geniş vüsət alır, daha geniş şəkildə keçirilir. Azərbaycanı özünə tarixi Vətən bilən hər bir şəxsin həmrəylik nümayiş etdirməsi qürurvericidir.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik gününün qeyd edilməsi bütün dünya azərbaycanlıları tərəfindən artıq bir zərurətə və mənəvi ehtiyaca çevrilmişdir.
M.F.Axundzadə adına Azərbaycan Milli Kitabxanasının əməkdaşları tərəfindən “31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” adlı virtual sərgi hazırlanıb. Virtual sərgidə Azərbaycançılıq, diasporlarla iş, diasporlara dövlət qayğısı, Azərbaycan mədəniyyətinin dünya mədəniyyətinə inteqrasiyası, multikulturalizm, tolerantlıq haqqında kitablar və dövri mətbuat materialları nümayiş olunur.

В Национальной Библиотеке была представлена виртуальная выставка под названием «31 декабря – День солидарности азербайджанцев всего мира»
31-12-2020
Наш народ, а также наши соотечественники, проживающие в разных странах мира, ежегодно 31 декабря с большим энтузиазмом отмечают  День солидарности азербайджанцев мира. Этот праздник с каждым годом становится все более массовым. Проявление солидарности тех, кто считает Азербайджан своей исторической родиной, является чувством гордости.
Празднование Дня солидарности азербайджанцев мира стало необходимостью и духовной потребностью азербайджанцев всего мира.
Сотрудниками Национальной Библиотеки Азербайджана имени М.Ф.Ахундзаде была подготовлена виртуальная выставка под названием «31 декабря – День солидарности азербайджанцев всего мира». На виртуальной выставке представлены книги и материалы периодического издания об Азербайджанстве,  работе с диаспорами, государственной заботе о диаспорах, интеграции азербайджанской культуры в мировую культуру, мультикультурализме, толерантности.
Для ознакомления с виртуальной выставкой пользователи библиотеки могут воспользоваться предоставленной ссылкой: http://anl.az/el/vsb/Dunya_Azerbaycanlilarinin_Hemreylik_Gunu/index.htm