Milli Kitabxanada telekonfrans keçirildi
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərərgahın 01 may 2020-ci il tarixli qərarına müvafiq olaraq xüsusi karantin rejiminin 31 may 2020-ci il tarixinədək uzadılması ilə əlaqədar Milli Kitabxananın bu dövrdə fəaliyyətinin təşkili məsələlərinə həsr olunmuş telekonfrans keçirildi. Kitabxananın müdiriyyətinin və şöbə müdirlərinin iştirakı ilə keçirilən telekonfransda Milli Kitabxananın koronovirus dövründə fəaliyyəti təhlil edildi və may ayının 5-dən sonra görüləcək işlərin əsas istiqamətləri və bu fəaliyyətdə iştirak edə biləcək işçi kontingentinin tərkibi müzakirə olundu.
Kitabxananın direktoru Kərim Tahirov qarşıdakı dövrdə kollektivin qarşısında duran vəzifələrlə bağlı iştirakçılara ətraflı məlumat verərək, əsas vəzifənin minimum sayda əməkdaşları işə cəlb etməklə Milli Kitabxananın işinin lazımi səviyyədə qurmaqdan ibarət olduğunu diqqətə çatdırdı. Sonda direktor bütün iştirakçıların qarşıdakı dövrdəki əmək fəaliyyətləri ilə bağlı suallarını virtual rejimdə cavablandırdı və onlara növbəti iş dövründə uğurlar arzuladı.

A video conference was held at the National Library
In accordance with the decision of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers of Azerbaijan Republic dated 01 May 2020, a video conference dedicated to the activities of the National Library during this period was held in connection with extension the special quarantine regime until May 31, 2020. The activities of the National Library during the coronavirus pandemic were analyzed at the video conference held with the participation of the Director and heads of departments of the Library, as well as the main directions of the work to be done after May 5 and the composition of staff who will be able to participate in this process were discussed.
Director of the library Karim Tahirov gave detailed information to the participants on the tasks facing the staff of the library in the upcoming period and noted that the main task is to set up the work of the National Library at the required level by recruiting a minimum number of employees. At the end of the video conference, the Director answered the questions of all participants and wished them all the best.