Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi İlqar Fəhmi Milli Kitabxanada olub
O, anadan olmasının 50 illik yubileyi münasibətilə Milli Kitabxanada açılan “Yazıçı-şair İlqar Fəhmi” adlı kitab sərgisi ilə yaxından tanış olub.
İlqar Fəhmi oxucusu olduğu Milli Kitabxana haqqında xatirələrini bölüşüb, sərginin təşkilinə görə Kitabxananın rəhbərliyinə öz təşəkkürünü bildirib.
Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov müasir Azərbaycan  ədəbiyyatının və mədəniyyətinin  inkişafında mühüm xidmətləri olan Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi İlqar Fəhmini yubileyi münasibəti ilə təbrik edib və yaradıcılıq fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin 50 illik yubiley münasibətilə təbriki  yubilyara təqdim olunub.

Секретарь Союза писателей Азербайджана Ильгар Фахми посетил Национальную библиотеку.
Он подробно ознакомился с книжной выставкой под названием «Писатель-поэт Ильгар Фахми», организованной в Национальной Библиотеке по случаю его 50-летнего юбилея.
Ильгар Фахми поделился своими воспоминаниями о Национальной библиотеке, читателем которой он является, и выразил благодарность руководству библиотеки за организацию выставки.
Директор Национальной библиотеки, профессор Керим Тахиров поздравил Ильгара Фахми, сыгравшего важную роль в развитии современной азербайджанской литературы и культуры, с юбилеем и пожелал ему дальнейших творческих успехов.
Поздравление Министерства культуры Азербайджанской Республики по случаю 50-летнего юбилея было также вручено юбиляру.