Mərhum gənc yazıçı Mövlud Mövludun “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının təqdimat mərasimi
Mayın 27-də saat 12.00-da Azərbaycan Yaradıcılıq Fondu və Milli Kitabxananın birgə təşkilatçılığı ilə Milli kitabxananın nəzdində fəaliyyət göstərən Açıq Kitabxanada mərhum gənc yazıçı Mövlud Mövludun “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
Tədbiri  Azərbaycan Yaradıcılıq Fondunun rəhbəri şair  Qismət Rüstəmov  açaraq tədbir iştirakçılarını salamlamışdır. Mərhum gənc yazar Mövlud Mövludun xatırəsinə qısa nəzər salaraq, tədbiri aparmaq üçün sözü Mövlud Mövludun yaxın dostu gənc yazar Kəramət Böyükçölə vermişdir.
Gənc yazar Kəramət Böyükçöl Mövlud Mövludun ilk kitabının ərsəyə gəlməsindən danışmış və kövrək anlarla mərhum gənc yazarla birgə keçirdiyi günlərdən, onun şirin xatirəsindən söhbət açmışdır.
Mərasimdə, millət vəkili Fazil Mustafa, “Şərq” qəzetinin baş redaktoru Akif Aşırlı, Teleqraf Holdinqin rəhbəri Aynur Camalqızı tanınmış yazıçılar Səfər Alışarlı, Zahid Sarıtorpaq, Əlisəmid Kür, Kənan Hacı, Faiq Balabəyli, Kəramət Böyükçöl, Aqşin Evrən, Qan Turalı, media nümayəndələri və oxucular iştirak etmişdir.
Tədbir iştirakçıları növbə ilə Mövludun hekayələri haqqında fikirlərini bildirmişlər.
Sonda Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktor müavini Ədibə İsmayılova çıxış edərək, qonaqlara bu tədbirdə istirak etdikləri üçün minnətdarlıq  etmiş və Mövludsevərləri   “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının satış aksiyasına dəvət etmişdir.

27 мая в 12.00 в Открытой Библиотеке, действующей при Национальной Библиотеке Азербайджана состоялась презентация книги рассказов «Без зонта» молодого и , к сожалению, покойного писателя Мовлуда Мовлуда.
27-05-2017
27 мая в 12.00 в Открытой Библиотеке, действующей при Национальной Библиотеке Азербайджана состоялась презентация книги рассказов «Без зонта» молодого и , к сожалению, покойного писателя Мовлуда Мовлуда. Мероприятие было организовано Азербайджанским Фондом Творчества и Национальной Библиотекой.
Церемонию открыл руководитель Азербайджанского Фонда Творчества поэт Гисмет Рустамов. Он приветствовал участников собрания и почтил память покойного писателя минутой молчания. Затем слово было предоставлено другу покойного – писателю Керамету Беюкчелю.
Молодой писатель Керамет Беюкчёль рассказал о выходе в свет книги своего друга. С болью в сердце он вспоминал добрые минуты встречи с Мовлудом, глубоко сожалел о том, что тот не увидел своей книги.
На церемонии выступили: народный депутат Фазиль Мустафа, главный редактор газеты «Шарг» Акиф Ашырлы, руководитель телеграфного холдинга Айнур Джамалгызы, известные писатели Сафар Алышарлы, Захид Сарыторпаг, Ган Туралы и др.
Они все поделились мыслями о рассказах Мовлуда.
Заместитель директора библиотеки Адиба Исмаилова тепло и сердечно поблагодарила собравшихся за участие в мероприятии.