Mərhum gənc yazıçı Mövlud Mövludun “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının təqdimat mərasimi
Mayın 27-də saat 12.00-da Azərbaycan Yaradıcılıq Fondu və Milli Kitabxananın birgə təşkilatçılığı ilə Milli kitabxananın nəzdində fəaliyyət göstərən Açıq Kitabxanada mərhum gənc yazıçı Mövlud Mövludun “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
Tədbiri  Azərbaycan Yaradıcılıq Fondunun rəhbəri şair  Qismət Rüstəmov  açaraq tədbir iştirakçılarını salamlamışdır. Mərhum gənc yazar Mövlud Mövludun xatırəsinə qısa nəzər salaraq, tədbiri aparmaq üçün sözü Mövlud Mövludun yaxın dostu gənc yazar Kəramət Böyükçölə vermişdir.
Gənc yazar Kəramət Böyükçöl Mövlud Mövludun ilk kitabının ərsəyə gəlməsindən danışmış və kövrək anlarla mərhum gənc yazarla birgə keçirdiyi günlərdən, onun şirin xatirəsindən söhbət açmışdır.
Mərasimdə, millət vəkili Fazil Mustafa, “Şərq” qəzetinin baş redaktoru Akif Aşırlı, Teleqraf Holdinqin rəhbəri Aynur Camalqızı tanınmış yazıçılar Səfər Alışarlı, Zahid Sarıtorpaq, Əlisəmid Kür, Kənan Hacı, Faiq Balabəyli, Kəramət Böyükçöl, Aqşin Evrən, Qan Turalı, media nümayəndələri və oxucular iştirak etmişdir.
Tədbir iştirakçıları növbə ilə Mövludun hekayələri haqqında fikirlərini bildirmişlər.
Sonda Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktor müavini Ədibə İsmayılova çıxış edərək, qonaqlara bu tədbirdə istirak etdikləri üçün minnətdarlıq  etmiş və Mövludsevərləri   “Çətirsiz” adlı hekayələr kitabının satış aksiyasına dəvət etmişdir.

Presentation ceremony of the book of stories named “Without umbrella” of the deceased writer Movlud Movlud
27-05-2017
There was held presentation ceremony of the deceased writer Movlud Movlud’s book of stories named “Without umbrella” at the Open Library operating under the National Library, by the joint organization of Azerbaijan Creative Fund and Azerbaijan National Library, on May 27, at 12.00.
Opening the event head of the Azerbaijan Creative Fund Gismat Rustamov welcomed the participants of the event.
He had a look at the memories of the deceased young writer Movlud Movlud, then, Movlud Movlud’s close friend, young writer Keramet Boyukchol began his speech.
The young writer Keramet Boyukchol spoke about the publication of Movlud Movlud’s first book, and talked about the days spent with the deceased writer, about his sweet memories sorrowfully.
The ceremony was attended by Fazil Mostafa – Member of Parliament, Akif Ashirli – Editor-in-chief of “East” newspaper, Aynur Jamalgizi – head of Telegraph Holding, well-known writers Safar Alisharli, Zahid Saritorpag, Alisamid Kur, Kenan Haji, Faig Balabeyli, Keramet Boyukchol, Agshin Evran, Gan Turali, media representatives and readers.
Participants of the event expressed their opinions about Movlud’s stories by turns.
In the end, in her speech Deputy Director Adiba Ismayilova expressed her gratitude to the guests for participation, and invited all Movludlovers to sale campaign of the book of stories named “Without umbrella”.