Aşqabadda Azərbaycan Mədəniyyəti Günləri çərçivəsində qala konsert keçirilib.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları sarayın foyesində Azərbaycan Fotoqraflar Birliyi tərəfindən təşkil edilən “Qarabağ – milli irsin yaddaşı” adlı fotosərgi ilə tanış olublar.
Məlumat verilib ki, 2020-ci ilin 44 günlük Vətən müharibəsində və 2023-cü ilin antiterror əməliyyatı ilə azad olunan ərazilərimizdə otuzillik işğal zamanı erməni vandalizminə məruz qalmış tarix-mədəniyyət abidələri və digər infrastruktur obyektlərinin dağıdılmış vəziyyəti öz əksini tapıb. İşğaldan sonra Azərbaycan dövləti tərəfindən azad torpaqlarda aparılan genişmiqyaslı bərpa-quruculuq prosesi də təqdim olunan fotolarda yer alıb.

В Ашхабаде в рамках Дней культуры Азербайджана состоялся гала-концерт.
Вначале участники мероприятия ознакомились в фойе дворца с фотовыставкой под названием «Карабах — память национального наследия», организованной Союзом фотографов Азербайджана.
Сообщалось, что на выставке представлены фотографии разрушенных в период 30-летней оккупации историко-культурных памятников и объектов инфраструктуры, пострадавших от армянского вандализма, а также территорий, освобождённых в ходе 44-дневной Отечественной войны 2020 года и антитеррористической операции 2023 года. Также были представлены фотографии масштабных восстановительных и строительных работ, проводимых Азербайджанским государством на освобождённых землях.