May ayının 12-də İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Nassar Al-Habaşneh və konsul Saad Gharal Milli Kitabxanada olmuşlar.
12-05-2016
Qonaqları Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov qəbul etmişdir. K.Tahirov  kitabxana haqqında qısa məlumat verdikdən sonra iki ölkənin milli kitabxanaları arasında əlaqələrdən, kitab mübadiləsindən danışmışdır. Səfir bu əlaqələrin daha da möhkəmlənəcəyinə, genişlənəcəyinə, gələcəkdə qarşılıqlı təcrübə müdabiləsinin aparılacağına ümidvar olduğunu bildirmişdir.
Milli Kitabxanada tətbiq olunun yeni iş növləri, avtomatlaşdırma prosesləri ilə maraqlanan qonaqların diqqətini daha çox nadir kitablar, kitabxananın muzeyi,  Sərgi zalında təşkil olunan sərgi və guşələr daha çox cəlb etmişdir. Cənab səfir Xatirə kitabına öz ürək sözlərini yazmışdır.
Sonda “Azərbaycan Milli Kitabxanası. Fotoalbom”, “Azərbaycan” (ərəb dilində) kitabları və mədəniyyət obyektlərini özündə əks etdirən xəritə qonaqlara hədiyyə edilmişdir.

On May 12, Mr. Nassar Al-Habashneh – the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hashemite Kingdom of Jordan in the Republic of Azerbaijan, and the consul Saad Gharal had been in the National Library.
12-05-2016
Director of the Azerbaijan National Library professor Karim Tahirov received the guests. After brief information about the library, Karim Tahirov spoke about the relations and book exchange between the libraries of these two countries. The ambassador expressed his hope to further strengthening and expanding of these relations, and noted that there would be mutual exchange of experience in the future.
Rare books, library’s museum and exhibitions organized at the exhibition hall, attracted the attention of the guests more and more, who were interested in the new types of working and automation processes.
At the end, books “Azerbaijan National Library, Photo album”, “Azerbaijan” (in Arabian language) and a map that reflecting cultural objects were presented to the guests.