May ayının 3-də Latviya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri cənab Yuris Maklakovs və səfiriliyin əməkdaşı Eva Majore Milli Kitabxanada olmuşlar.
03-05-2016
May ayının 3-də Latviya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri cənab Yuris Maklakovs  və səfiriliyin əməkdaşı Eva Majore Milli Kitabxanada olmuşlar. Qonaqları Azərbaycan Milli Kitabxanasının direktoru prof. Kərim Tahirov qəbul etmişdir.
Görüş zamanı iki ölkənin milli kitabxanaları arasında sıx əlaqələrdən, kitab mübadiləsindən danışılmış və  cənab səfir Azərbaycan Milli Kitabxanasında  yeni iş növləri, avtomatlaşdırma prosesləri, keçirilən kütləvi tədbirlərlə maraqlanmışdır.
Görüşdə cari ilin sentyabr ayında Azərbaycan Milli Kitabxanasında Latviyaya aid kitab, foto və incəsənət əsərlərindən ibarət sərginin təşkil edilməsi qərara alınmışdır.
K.Tahirov “Azərbaycan Milli Kitabxanası. Fotoalbom” , “ Azərbaycan xalçaları”, “Azərbaycan mətbəxi” və “Azərbaycan ədəbiyyatı” (ingilis dillərində) kitablarını qonaqlara təqdim etmişdir.

On May 3, the Ambassador of Latvia to the Republic of Azerbaijan Mr. Yuris Maklakovs and embassy official Eva Majore visited the National Library.
03-05-2016
On May 3, the ambassador of Latvia to the Republic of Azerbaijan Mr. Yuris Maklakovs and embassy official Eva Majore visited the National Library. Director of the Azerbaijan National Library prof. Karim Tahirov received the guests.
During the meeting, close relations between the national libraries of these two countries, book exchange had been spoken about and the ambassador was interested in new types of work, automation processes, events held in the Azerbaijan National Library.
At the meeting, it was decided to organize an exhibition of books, photos and art works related to Latvia in the National Library, on September of this year.
Karim Tahirov presented the books “Azerbaijan National Library, Photo Album”, “Azerbaijani carpets”, “Azerbaijani cuisine” and “Azerbaijani literature” (in English) to the guests.