M.F.Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında “1 avqust Azərbaycan Əlifbası və Azərbaycan Dili günüdür” mövzusunda tədbir keçirildi.
01-08-2016
01 avqust 2016-cı il tarixində M.F.Axundov adına Azərbaycan Milli Kitabxanasında “1 avqust Azərbaycan Əlifbası və Azərbaycan Dili günüdür” mövzusunda tədbir keçirildi. Tədbiri Milli Kitabxananın direktor müavini Ədibə İsmayılova açaraq Azərbaycan əlifbasının və Azərbaycan dilinin tarixindən bəhs etdi, dilimizin zənginliyindən söhbət açdı.Tədbirdə Milli Kitabxananın şöbə müdiri Mehriban Cəfərova mövzu ətrafında öz fikirlərini bildirdi. Sonda isə tədbir iştirakçıları Milli Kitabxanada açılmış “1 avqust Azərbaycan Əlifbası və Azərbaycan Dili günüdür” adlı sərgi ilə tanış oldular.

В Азербайджанской Национальной Библиотеке им.М.Ф.Ахундова состоялось мероприятие под названием “1 августа – день азербайджанского алфавита и азербайджанского языка»
01-08-2016
01 августа 2016 года В Азербайджанской Национальной Библиотеке им.М.Ф.Ахундова состоялось мероприятие под названием “1 августа – день азербайджанского алфавита и азербайджанского языка». Мероприятие открыла заместитель директора Национальной Библиотеки Адиба Исмаилова. Она подробно говорила о богатстве и красоте азербайджанского языка, его истории и тернистом пути азербайджанского алфавита, менявшимся на протяжении 20-го века пять раз. Заведующая отделом Национальной Библиотеки Мехрибан Джафарова также поделилась своими размышлениями по поводу азербайджанского языка. Затем участники мероприятия ознакомились с выставкой 1 августа – день азербайджанского алфавита и азербайджанского языка».