Regionlarda və Bakı şəhər kitabxanalarında yeni avtomatlaşdırılmış kitabxana sistemi ALİSA proqramının tətbiqi ilə bağlı Milli Kitabxanada mütəmadi olaraq 10 günlük treninqlər təşkil olunur
07-09-2015
Regionlarda və Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin tabeçiliyində olan kitabxanalarda yeni avtomatlaşdırılmış kitabxana sistemi olan ALİSA proqramının tətbiqi ilə bağlı Milli Kitabxanada 10 günlük  treninqlər  təşkil olunur.
Sentyabr  ayının 07- də növbəti treninq işə başlamışdır. Ucar, Oğuz, Daşkəsən, Xaçmaz, Zaqatala, Tovuz, Qusar, Astara rayon MKS-ləri və C.Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasının mütəxəssisləri bu treninqdə ALİSA-da işləmək vərdişlərilə yanaşı MARC 21 formatını  öyrənəcəklər.
Milli Kitabxananın direktoru, professor Kərim Tahirov açılış mərasimində treninqin milli kitabxananın  və  Ultra şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən aparıldığını bildirmiş, treninqin işinə uğurlar arzulamışdır.

С целью внедрения в бакинские и региональные библиотеки новой автоматизированной библиотечной системы ALİSA в Национальной Библиотеке были организованы 10-дневные тренинги
07-09-2015
С целью внедрения в бакинские и региональные библиотеки новой автоматизированной библиотечной системы ALİSA в Национальной Библиотеке были организованы 10-дневные тренинги.
7 сентября свою работу начал очередной тренинг. Наряду с изучением программы ALİSA специалисты Республиканской Молодежной Библиотеки им. Дж.Джаббарлы и районных ЦБС Уджара, Огуза, Дашкесана, Хачмаза, Загатал, Товуза, Гусары и Астары осваивают также формат MARC 21.
Директор Национальной Библиотеки профессор Керим Тахиров на церемонии открытия пожелал работе тренинга успехов и известил, что тренинг будут вести сотрудники библиотеки и специалисты Компании Ультра.